صرافی ارز دیجیتال تورو کاردانو و ترون را از لیست ارزهای دیحیتال در امریکا حذف کرد

eToro به دلیل نگرانی های نظارتی، Cardano را تا سال 2022 برای کاربران آمریکایی از لیست حذف می کند

این حرکت برخی از کاربران را شگفت زده کرد زیرا ADA تا کنون معمولاً در رادارهای تنظیم کننده نبوده است.

در بیانیه‌ای که روز سه‌شنبه برای مشتریان منتشر شد، صرافی ارز دیجیتال eToro اسرائیل اعلام کرد که Cardano (ADA) و Tron (TRX) را برای مشتریان ایالات متحده تا پایان سال از فهرست حذف می‌کند.

پس از 31 دسامبر، کاربران ایالات متحده دیگر نمی‌توانند موقعیت‌های جدیدی را در توکن‌ها باز کنند و ADA و TRX را به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، کیف پول ها تا سه ماهه اول سال 2022 به طور موثر در حالت فقط برداشت خواهند بود، زمانی که فروش نیز محدود می شود. eToro در تصمیم گیری به نگرانی های نظارتی پیرامون هر دو دارایی اشاره کرد.

این حرکت برای برخی تعجب آور بود زیرا ADA به طور سنتی با مشکلات نظارتی همراه نبوده است. در زمینه، توکن‌هایی مانند ریپل (XRP)، که سازندگان آن در حال حاضر درگیر یک دعوای حقوقی مداوم با کمیسیون بورس و اوراق بهادار یا SEC هستند، و همچنین مونرو، که یک سکه حفظ حریم خصوصی است که برخی می‌ترسند به راحتی برای مقاصد غیرقانونی مورد سوء استفاده قرار گیرد. در صنعت کریپتوکارنسی با فشار نظارتی مواجه است.

ADA در سال جاری افزایش سریع قیمت را تجربه کرد و در حال حاضر در بین 10 ارز دیجیتال برتر بر اساس ارزش بازار قرار دارد. در سه ماهه قبل، چارلز هاسکینسون، بنیانگذار Cardano، همکاری با ارائه دهنده تجزیه و تحلیل بلاک چین Confirm را برای پیروی از چارچوب های نظارتی، مانند دستورالعمل های ضد پولشویی، اعلام کرد. این حرکت توسط برخی از حامیان ADA که می‌خواستند این پروژه ماهیت غیرمتمرکزتری به خود بگیرد، مورد حمایت قرار گرفت.

شرکت‌هایی که در صنعت بلاک چین فعالیت می‌کنند، معمولاً وقتی نوبت به حذف سکه‌ها یا قطع خدمات خاص می‌رسد، فشار شدیدی از سوی تنظیم‌کننده‌ها دریافت می‌کنند. در سپتامبر، پس از تهدید SEC به شکایت از شرکت، کوین‌بیس برنامه‌های پلتفرم وام‌دهی کریپتو خود را کنار گذاشت. با این حال، در حال حاضر، ظهور مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز، جایگزین‌های محبوبی را برای کسانی که به دنبال دور زدن قانونی چنین سرکوب‌هایی هستند، فراهم کرده است.

منبع

Leave a Reply