آیا سیاست ایالات متحده به اندازه کافی تفرقه انگیز است که رمزارزها را به یک موضوع حزبی تبدیل کند؟

USA crypto

در حالی که دیگر رهبر حزب دموکرات نیست، اظهارات هیلاری کلینتون در مورد ارزهای دیجیتال می تواند پتانسیل ایجاد مشارکت بیشتر در میان قانونگذاران تنظیم کننده دارایی های دیجیتال را داشته باشد.

با افزایش مشروعیت فناوری بلاک چین، سیاستمداران در ایالات متحده علاقه فزاینده ای به تبدیل این فناوری غیرحزبی به موضوعی برای تفرقه سیاسی نشان داده اند.

هیلاری کلینتون، کاندیدای سابق ریاست‌جمهوری آمریکا، روز جمعه از طریق ویدئو برای مخاطبان مجمع اقتصاد جدید بلومبرگ در سنگاپور گفت: در حالی که ارزهای دیجیتال یک فناوری «جالب» هستند، اما قدرت تضعیف دلار آمریکا و بی‌ثباتی کشورها را نیز دارند – «شاید با شروع کوچک اما بسیار بزرگتر.» در حالی که دیگر رهبر حزب دموکرات نیست، احساسات کلینتون در مورد ارزهای دیجیتال شبیه الیزابت وارن، سناتور ارشد دموکرات و سناتور است که اغلب در طول جلسات کمیته از بازار کریپتو انتقاد کرده است.

اظهارات کلینتون در حالی بیان شد که ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، او را به داشتن اطلاعات نادرست و جنگ سایبری متهم کرد – ظاهراً به حملات باج‌افزاری و برخی از پرداخت‌های رمزنگاری مرتبط با آن‌ها نیز اشاره داشت. در حالی که نیات نامزد سابق ریاست جمهوری ناشناخته است، صدای برجسته دموکرات مانند کلینتون که روسیه را به یک ابزار مالی به ظاهر غیرسیاسی مانند رمزارز متصل می کند، ممکن است این پتانسیل را داشته باشد که در میان قانونگذاران آمریکایی که در تلاش برای اعمال سیاست در هر دو طرف راهرو هستند، آسیب وارد کند.

سیاست احزاب در ایالات متحده، گاهی اوقات، به طرز طنز آمیزی تفرقه افکن است. برای مثال، بسیاری از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه دارایی‌های خود – کفش‌های نایک را از بین بردند – پس از آن که قانون‌گذاران علیه کالین کپرنیک، مدافع سابق NFL، در هنگام سرود ملی ایالات متحده زانو زد. کل بحث پیرامون ماسک‌ها و واکسن‌ها در ایالات متحده اغلب نه به عنوان یک موضوع علمی، بلکه به عنوان یک موضوع «آزادی» مطرح می‌شود که عمدتاً توسط پست‌های رسانه‌های اجتماعی و اظهارات سخنگوهای محافظه‌کار تحریک می‌شود.

بیل کلینتون، رئیس‌جمهور سابق، در کنفرانس ریپل در سال ۲۰۱۸ سخنرانی کرد و گفت که «جایگزینی‌ها و احتمالات» بلاک‌چین «به‌طور حیرت‌انگیز» عالی است، اما زمانی که این اظهارات را بیان کرد، تقریباً ۱۷ سال از سمت خود کنار رفته بود. هنگامی که یک شخصیت دموکرات فعلی مانند هیلاری کلینتون علیه کریپتو صحبت می کند، آیا می تواند بر نحوه رسیدگی به این موضوع توسط قانونگذاران در حال حاضر تأثیر بگذارد؟

منبع کوین تلگراف

Leave a Reply